تعمیر کرکره برقی ولنجک

با پیشرفت علم و تکنولوژی برای رفاه و آسایش افراد، کرکره ها نیز مجهز شده و نوع پیشرفته آن ها در اختیار افراد قرار گرفته است. کرکره های امروزی با استفاده از موتور و ریموت کنترل کار کرده و از طریق ریموت کنترل باعث باز و بسته شدن درب می شوند. کرکره برقی سیستمی عمودی است که از اجزای مختلفی مانند تیغه، محفظه، رول، ریموت، کنترل پنل و موتور تشکیل شده است. این نوع درب علاوه بر زیبایی ظاهری، برای محافظت از اماکن مختلف اعم از خانه‌ ها، مجتمع‌های تجاری، فروشگاه‌ها، پارکینگ‌ها و … به کار برده می شود. دقت کنید که نصب، راه اندازی و تعمیر کرکره برقی در ولنجک به فرد متخصص و با تجربه نیاز دارد. اجزای مختلفی باید دست به دست هم دهند تا کرکره برقی کار کند که در این مقاله به این اجزا و عملکرد آنها در کرکره برقی پرداخته شده است. به منظور تعمیر درب اتوماتیک شیشه ای ولنجک می توانید با کارشناسان ما در تهران درب در تماس باشید. 

1- موتور 

موتور یکی از مهم‌ترین قطعات کرکره برقی محسوب می‌شود. موتور نیروی الکتریکی را به نیروی مکانیکی تبدیل کرده و با استفاده از آن موجب بالا و پایین شدن تیغه ها می شود. می توان گفت نبود این قطعه در کرکره و یا عدم اتصال درست آن سبب ازکار افتادن کرکره برقی می‌شود. 

2- شفت

از این قطعه برای نصب کردن رول کرکره برقی استفاده می‌کنند. با روشن شدن موتور، شفت به حرکت درآمده و تیغه‌ها به دور آن پیچیده می‌شود. اندازه و ابعاد شفت با توجه به موتور، نوع و اندازه تیغه کرکره برقی می تواند متفاوت باشد.

3- ریل

ریل به پروفیلی گفته می‌شود که در دو سمت راست و چپ دهانه کرکره برقی نصب می‌شود. ریل ها وظیفه ی محافظت از تیغه ها در هنگام جمع شدن و باز شدن را برعهده دارند. با استفاده از ریل سایش و آسیب دیدن تیغه ها تا حد بسیار زیادی کاهش می یابد و حرکت آن ها روان تر خواهد شد. معمولا جنس این ریل ها آهنی یا آلومینیومی می باشد. اندازه، ابعاد و جنس ریل باید با توجه به نوع تیغه ها و اندازه آنها انتخاب شود. تعمیر درب اتوماتیک پارکینگ ولنجک نیز توسط بهترین پرسنل مجموعه انجام می شود. 

4- رسیور

سیستم مرکزی کرکره یا رسیور قسمتی است که وظیفه دریافت سیگنال ها از ریموت ( پیام فرستاده شده از ریموت ) و انتقال دادن آن ها به موتور (فرمان باز یا بسته شدن) را برعهده دارد.

5- تیغه کرکره با توجه به درخواست و نیاز مشتری در انواع و اندازه‌های مختلف طراحی و ساخته می شود. این تیغه ها اغلب از جنس فولاد، آهن زنگ نزن، آلومینیوم، پلی کربنات و … است که در شرایط آب و هوایی متفاوت است. به عبارتی تیغه و جنس آن‌ یکی از اصلی‌ترین قطعات و لوازم کرکره برقی می باشد.

نکاتی برای نگهداری از کرکره

 • بیشتر از 3 بار در روز از کار کردن با موتور کرکره برقی خودداری کنید.
 • برای باز و بسته کردن کرکره باید به طور کامل آن را باز یا بسته کنید.
 • از گذاشتن ریموت کرکره های برقی مقابل تابش نور خورشید، جای مرطوب یا خیس و یا شرایط جوی مختلف جلوگیری کنید.
 • زمانی که حس کردید کرکره برقی شما نیاز به شست و شو و تمیزکاری دارد، می بایست حواستان باشد تا آب به قسمت موتور کرکره ها وارد نشود زیرا نفوذ آب به موتور باعث خرابی کرکره می شود.
 • در مسیری که ریل شما حرکت می کند نباید مانعی وجود داشته باشد.
 • دقت کنید وزنی به کرکره اضافه نکنید که باعث سنگینی یا خرابی آن شود.
 • اگر کرکره برقی شما بلبرینگی است نیازی به گریس ندارد اما در غیر این صورت باید سالی یک بار کرکره برقی شما گریس کاری شود تا به درستی عمل کند.

علت حالت نیمه، باز یا بسته شدن کرکره چیست ؟

معمولا در مکان شلوغ که کرکره زیاد باز و بست بسته می شود، این مشکل ایجاد می شود. مکان هایی مانند مغازه، تجاری، پارکینگ ها و … می توانند باعث به وجود آوردن این مشکل شوند.

 • خرابی سنسور کرکره
 • نصب کردن سنسورها در جای نادرست
 • کثیف بودن چشمی یا جلوی تابش خورشید بودن
 • خرابی یا ایراد موتور

دلیل خرابی میکروسوئیچ کرکره برقی چیست؟

خرابی میکروسوئیچ دلایل مختلفی از جمله : استفاده از پوشش نامناسب برای موتور کرکره برقی، وجود رطوبت، خیس شدن و یا ضربه زدن روی موتور و میکروسوئیچ، عدم روغن کاری مسیر حرکت چرخ دنده‌های میکروسوئیچ و تنظیم نامناسب میکروسوئیچ می‌باشد. تعمیر جک درب برقی ریلی ولنجک توسط بهترین تعمیرکاران قابل انجام است. به منظور تعمیر کرکره برقی مغازه، تعمیرکار باید به محل اعزام شود تا کرکره به صورت تخصصی عیب یابی شود.

چگونه سرعت کرکره برقی را افزایش بدهیم ؟ 

دور موتور یکی از موثرترین عوامل روی سرعت کرکره برقی است. قدرت موتور یا سرعت تناسب دارد، یعنی هر چه قدرت موتور بیشتر باشد سرعت آن هم افزایش می یابد. حتی شما می توانید با تعویض پلیتی که درون موتورها قرار دارد سرعت کرکره را بیشتر کنید.

دلیل افتادن ناگهانی کرکره برقی چیست ؟

باز شدن یا افتادن ناگهانی کرکره از یگر مشکلاتی است که ممکن است در طول روز با آن مواجه شوید. دلیل این مشکل بسیار گسترده است و نمی توان یه دلیل برای آن بیاوریم پس باید توسط متخصص مورد بررسی قرار بگیرد. به طور مثال یکی از این دلایل، خرابی موتور یا از کار افتادن ترمز ایمنی است.

به چه روشی کرکره را خلاص کنیم ؟

اگر قصد خلاص کردن کرکره برقی را دارید، باید ابتدا به سراغ گیربکس بروید و از کلید مخصوص استفاده کنید. تمامی درب‌های کرکره برقی دارای کلیدی مخصوص هستند که همراه کرکره برقی نصب می‌شود. باید در هنگام خلاص کردن دستی کلید را در محور گیربکس قرار دهید و بچرخانید.

برای نصب و تعمیر کرکره برقی در ولنجک با شرکت تهران درب که تکنسین های بسیار حرفه ای دارد، با شماره 7793421-0912 تماس بگیرید.

شرکت تهران درب در تمامی نقاط تهران مشغول فعالیت بوده و در تمام ساعات برای خدمت رسانی آماده است.