تعمیر کرکره برقی مغازه

یکی دیگر از درب های مورد نیاز برای هر خانه یا محل کاری که امنیت و ایمنی زیادی دارد، کرکره برقی می باشد. در چند سال گذشته کرکره ها به صورت دستی و از جنس آهن بودند که به مرور زمان بر اثر عوامل آب و هوایی شکل ظاهری خود را از دست می دادند. اما امروزه کرکره برقی جایگزین کرکره های دستی شده است که به راحتی بازو بسته می شود. نصب، راه اندازی و تعمیر کرکره برقی باید به صورت حرفه ای انجام شود تا باعث ضرر و زیان نشود. شما می توانید برای تعمیر کرکره برقی مغازه خود با شرکت تهران درب تماس بگیرید.

سرویس و تعمیر کرکره برقی مغازه شما امری بسیار مهم است. در این مقاله با 7 مورد از خرابی های احتمالی کرکره برقی و تعمیر آنها آشنا می شویم.

ریموت 

اولین قسمتی که در زمان خرابی کرکره برقی ریموت است. این قطعه بسیار حساس است و می تواند به دلیل ضرب خوردگی یا آب خوردگی از کار بیفتد.  پس در زمان خرابی کرکره برقی ابتدا ریموت را چک کنید و با ریموتی دیگر تست کنید، اگر با ریموت دیگر کار کند باتری آن را تعویض کنید و در صورت کار نکردن اقدام به تعمیر و در نهایت تعویض ریموت نمایید.

چشمی 

یکی از قسمت های کرکره که باعث خرابی و کار نکردن سیستم می شود، چشمی می باشد. شکستی، قطع شدن سیم یا نور مستقیم خورشید باعث درست کار نکردن این قطعه می شود. چشمی اجسام و افرادی را در فاصله مشخصی از درب کرکره برقی تشخیص داده و به تیغه ها فرمان باز و بسته شدن را میدهد، در واقع اگر کسی بر سر راه کرکره برقی ایستاده باشد چشمی کرکره برقی آن را تشخیص داده و مانع از بسته شدن کرکره و آسیب های جانی و مالی می شود.

موتور

موتور قطعه ای است که احتمال سوختن یا نیم سوز شدن آن بسیار زیاد است و ممکن است بعد باز کردن قفل متوجه شوید که موتور از کار افتاده و باید تعمیر یا تعویض شود. موتور کرکره را به طور دوره ای باز کرده با روغن یا گریس چرب کنید و مجدد در جای خود بگذارید تا از ضعیف یا خشک شدن آن جلوگیری شود.

ریل

زمانی که میکروسوئیچ به دلیل خرابی یا عوامل دیگر به درستی کار نکند، باعث خارج شدن کرکره از ریل می شود. اگر با تنظیم میکروسوئیچ باز هم از ریل خارج شود، پس قطعه خراب شده و باید تعمیر گردد. فراموشی باز کردن جا قفلی یا قرارگیری مانع در مسیر کرکره برقی در زمان بسته شدن عواملی است که باعث این کار می شود. پس دقت کنید اگر کرکره از ریل خود خارج شد، با کمک شخص دیگری با استفاده از ریموت کرکره را تا بالاترین حد برده و آنگاه با دو چهارپایه یا نردبان، یکی را سمت راست و یکی را سمت چپ کرکره گذاشته و هر دو نفر به بالای هر کدام از آنها روید. سیستم کرکره را خلاص کرده و آرام آرام آن را به سمت ورودی ریل هدایت کنید و پس از اینکه چند سانتیمتری وارد ریل شد دوباره سیستم را به حالت اتوماتیک برده و با ریموت کرکره را پایین بیاورید. مراحل پایین آوردن کرکره را به آرامی انجام دهید تا در صورت بروز مشکل متوجه آن شوید. پس از این کار میکروسوئیچ ها را تنظیم

برق ورودی

برق کشی و اتصالات کرکره را بررسی نمایید. در بیشتر موارد قطع شدن کرکره برقی به دلیل قطع شدن برق کرکره برقی است. دقت کنید ممکن است قطع شدن فیوز به علت خرابی در موتور یا برد باشد و اگر پس از وصل کردن فیوز دوباره آن قطع شد باید علت را از موتور یا رسیور کرکره دانست. تعمیر جک پارکینگ در غرب تهران نیز از دیگر خدمات  شرکت تهران درب است.

ضربه خوردن

ضربه خوردن کرکره برقی بیشتر به دلیل برخورد خودروها در هنگام تردد از پارکینگ است. در چنین مواردی تعدادی از تیغه های کرکره آسیب دیده و قوس برمیدارند. گاهی اوقات اگر ضربه محکم باشد، تیغه ها از ریل خارج شده و آسیب به ریل نیز منتقل می شود. توجه کنید در این موارد سیستم را به ططور کلی قطع کنید و با تعمیرکار کرکره برقی شرکت تهران درب تماس بگیرید. اگر آسیب کم باشد می توان با فشار آوردن از سمت مخالف به محل ضربه تا حدودی کرکره را برای مدتی استفاده کرد ولی اگر آسیب شدیدتر بود باید تیغه ها تعویض شود.

نصب نادرست 

اگر کرکره برقی به درستی نصب نشود، از همان ابتدا مشخص می شود. صدای ناهنجار، گیر کردن یا رها شدن، نصب نا تراز به علت خروجی های نصب غیر استاندارد است. تازه کار یا نابلد بودن نصاب باعث این گونه مشکلات می شود. پس با شرکت های با سابقه و معتبری مانند تهران درب برای نصب کرکره اتوماتیک خود تماس بگیرید.

تراز کردن کرکره برقی

تراز نبودن درب کرکره باعث می شود هنگام باز شدن نتواند وزن یکسانی را روی فنر و جک های کرکره برقی تقسیم کند. اگر ادامه دار باشد، موتور کرکره برقی خراب شده نیاز به تعمیر اساسی پیدا کند. شما می توانید با تراز کردن کرکره برقی پارکینگ خود بر اساس پارامترهای وزنی مناسب، فشار حاصل از باز و بسته شدن کرکره برقی بر روی موتور را به حداقل برسانید.

در هنگام خرید تیغه های با کیفیت با ضخامت زیاد خریداری کنید، زیرا کم شدن کیفیت تیغه باعث می شود محل اتصال تیغه ها به یکدیگر تاب برداشته و تحمل وزن زیاد کرکره را نداشته باشد در نتیجه کرکره را رها کند، که بسیار خطرناک است.

مزایای استفاده از کرکره برقی

 • استفاده ی آسان، جایگزین کردن نیروی الکتریکی به جای نیروی انسانی
 • تعمیر راحت و سریع
 • قابلیت شستشو
 • استحکام و خواص ضد زنگ
 • امنیت و ایمنی بالا
 • طول عمر زیاد
 • سازگار با هر نوع آب و هوا
 • کاهش آلودگی صوتی
 • قابلیت استفاده به طور دستی
 • زیبایی ظاهری
 • اشغال فضای کم و وزن سبک
 • دارای رنگ های متنوع

در گذشته کاربرد اصلی کرکره در مغازه بوده است، اما باز و بسته کردن آن با دست انجام می شد و دردسرهایی داشت. اما اکنون کرکره های برقی جای آنها را گرفته اند و با استفاده از ریموت به سهولت و آسانی باز و بسته می شوند. اگر بعد از نصب و استفاده به مشکلی برخوردید اصلا نگران نباشید شرکت تهران درب در این زمینه در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با شماره تماس 7793421-0912 با ما در ارتباط باشید.