تعمیر جک اتوماتیک

ممکن است برای شما نیز پیش آمده باشد که پشت درب پارکینگ باشید، کنترل درب اتوماتیک پارکینگ را فشرده و منتظر باز شدن درب شده باشید اما درب پارکینگ باز نشده باشد.

البته برعکس این موضوع نیز می تواند باشد که درب پارکینگ باز شود ولی دیگر بسته نشود. می توان گفت این اتفاق ممکن هست هر لحظه در طول روز رخ دهد و برای شما مشکل ساز شود. برای اینکه عملکرد این نوع درب ها به درستی صورت بگیرد باید همه ی اجزای تشکیل دهنده آن به درستی کار کنند.

اگر در عملکرد آنها مشکلی به وجود بیاید پیدا کردن عیب و تعمیر آن امری دشوار می باشد اما نگران نباشید، شرکت تهران درب در تمامی نقاط تهران آماده ی ارائه سرویس هستند. اما بهتر است برای نصب و راه اندازی با شماره : 09127793421 تماس بگیرید و با خیالی آسوده رفت و آمد کنید.

شما می توانید در صورت بروز مشکل جک اتوماتیک پارکینگ خود را بررسی کنید. در ادامه مطلب مراحل بررسی درب را توضیح داده ایم :

  • در مرحله ی اول که راحترین مرحله می باشد، چک کردن چراغ ریموت می باشد، اگر مشکل از آن باشد چراغ ریموت کمرنگ یا خاموش می شود. دراین صورت یا ریموت معیوب شده یا باطری ریموت به دلیل استفاده مکرر ضعیف شده و نیاز به تعویض دارد.

 

  • دومین مرحله بعد از ریموت، اگر دکمه ای از ریموت را فشار دادید صدای رله ی درب نیز شنیده شود که این امر نشان دهنده سالم بودن فرمان صادر و فیوز سالم می باشد(سلامت موتور درب و برد اصلی آن امری بسیار ضروری است که همواره باید بدان توجه شود). اما اگر صدایی به گوشتان نرسید ابتدا فیوز و اگر سالم بود برد مدار یا سیم های ورودی را چک کرده اما باید بدانید چک کردن آن نیاز به کارشناسی دقیق تعمیر کار دارد.

 

  •  در مرحله ی بعد مشکل می تواند از جک های بازویی باشد که باعث می شود درب نه باز و نه بسته شود. وقتی که دو لنگه هیچکدام باز نشدند می توان گفت مشکل از داخل جک بازویی می باشد. اگر مشکل جک بود با شرکت تهران درب تماس بگیرید تا در سریع ترین زمان تعمیر یا تعویض کنند.

 

  • اگر سه موارد بالا را انجام داده و اطمینان خاطر دارید که سالم هستند و درب باز شده اما هنگام بسته شدن عمل نمی کرد ایراد باید از چشمی ها باشد که ارتباط آن ها قطع شده و نمی گذارد درب بسته شود. در چنین شرایطی باید ابتدا از صاف بودن هردو و تراز بودن آنها اطمینان حاصل کرده و تمیزشان کنید، زیرا هر مانعی که سد راه رسیدن مادون قرمز به گیرنده شود اخلال ایجاد می کند. گاهی اوقات هم امکان دارد چشمی درب اتوماتیک در مکانی قرار گرفته باشد که نور خورشید به آن می تابد و چون نور خورشید اشعه مادون تولید می کند این هم می تواند در کار چشمی ها خلل ایجاد کند که معمولا در فصل تابستان بیشتر اتفاق می افتد. اما در ادامه نیز اگر از چشمی ها هم نبود، درب اتوماتیک پارکینگ شما دچار مشکلی شده که یا نیاز به تعمیر برد یا تعویض دارد.

4 علت خراب شدن چک درب پارکینگ

1. جک نا مناسب درب

اصلی ترین دلیلی که منجربه خراب شدن درب اتوماتیک می شود، انتخاب جک نا مناسب برای در می باشد. جک ها انواع مختلفی دارند که هرکدام ویژگی های خاص خود را دارند. باید بدانید که برای درب های سنگین از جک هایی استفاده کنید که قدرت بیشتری داشته باشند. پس برای انتخاب جک و نصب آن بسیار دقت کنید تا جک مناسب و با کیفتی خریداری کنید.

2. نشت روغن

 دومین دلیل نشست روغن اورینگ می باشد که به علت استفاده بیش از حد، زیاد باز و بسته کردن درب اتفاق می افتد. این روغن را می بایست به‌ صورت دوره‌ای بررسی کتید و در صورت مشاهده هر گونه نشتی برای برطرف کردن مشکل اقدام نمایید. دقت کنید که در بیشتر موارد، می توانید با سفت کردن پیچ ها جلوی نشتی را بگیرید.

3. سرما یا گرمای هوا

در درب های اتوماتیک روغن بسیار مهم می باشد، هر تغییری در حالت فیزیکی روغن می‌تواند در عملکرد آن اختلال ایجاد کند. وقتی که هوا سرد می شود، روغن از حالت عادی خود سفت تر شده و از حالت عادی خود خارج می شود و روی جک نیز تاثیر می گذارد. پس توجه کنید در صورت گرم و سرد شدن هوا، حتما نسبت به چک کردن روغن جک درب پارکینگ اقدام کنید.

4. برق 

یکی دیگر از مشکلات درب وجود نقص و ایراد در برق ساختمان می باشد. گاهی اوقات سوختن یک فیوز کوچک یا قطع شدن یک سیم ساده می‌تواند عملکرد جک را مختل کند. اگر این مشکل به‌وجود بیاید، ابتدا باید برق ساختمان را قطع کنید و سپس نسبت به رفع مشکل را حل کنید.

نکاتی برای نگهداری از جک اتوماتیک

  • زمانی را به صورت دوره ای برای چک کردن پیچ های اتصال موتور ریلی به صفحه اصلی در نظر بگیرید.
  • فاصله ی موتور با دندانه شانه ای را انداگیری و بررسی کنبد.
  • چرخ دنده های اصلی موتور و ریل دندانه شانه ای را مرتب روغن کاری کنید.
  • در هنگام خرید جک درب پارکینگ توجه کنید که ویژگی هایی مانند : ابعاد، وزن، میزان تردد در ساختمان و… با یکدیگر تطابق داشته باشد.
  • از خیس کردن یا شستن جک درب پارگینگ خودداری کنید، دقت کنید افرادی که در مناطق شمالی هستند باید از جک های مقاوم تری استفاده کنند.

در نتیجه عیب یابی و تعمیرات جک درب پارکینگ کار بسیار پیچیده ای نیست. اما لازم به یاداوری است که بدون نظر فردی که در مورد جک درب پارکینگی ایرانی اطلاعات کافی دارد نسبت به تعویض قطعات درب اتوماتیک اقدام نکنید. شرکت تهران درب با بهره گیری از تیمی با تجربه و متخصص به صورت 24 ساعته پاسخگوی شما عزیزان هستند. ما سعی داریم با ارائه بهترین و بیشترین خدمات باعث تسلی خاطر شما شویم تا با خیالی آسوده برای نصب، راه اندازی و مشاوره خرید با ما در تماس باشید.

بدون شک تیم مجرب و متخصص شرکت تهران درب در زمینه تعمیرات درب اتوماتیک تخصص بسیاری دارد و در کوتاه ترین زمان ممکن در محل حاضر شده و اقدامات لازم را بعمل آورده و رسیدگی می کنند.