تعمیر درب های دولنگه و ریلی

تعمیر درب های دولنگه و ریلی

درب های اتوماتیک پارکینگی

در ساخت و ساز های امروزی ساختمان ها به گونه ای ساخته می شوند که رفت و آمد ساکنین به آسان‌ترین شکل ممکن انجام شود. به همین جهت از تجهیزات مختلفی از جمله درب های اتوماتیک پارکینگی استفاده می کنند. این نوع درب، دری است که با حسگرها یا با ریموت‌های کنترل، به جهات مختلفی می‌تواند هدایت شود. درب های اتوماتیک پارکینگی باعث می شوند عبور و مرور به داخل و خارج از ساختمان را به طور کاملا خودکار و در کوتاه ترین زمان ممکن صورت بگیرد. این درب ها علاوه بر امنیت و ایمنی، باعث ارتقای زیبایی ظاهری ساختمان شده و جلوه مدرن‌تری برای محل سکونت یا محل کار شما ایجاد می کنند. شما می توانید بعد از خرید برای نصب، راه اندازی و تعمیر درب های دولنگه و ریلی پارکینگی خود با تهران درب ارتباط بگیرید.

مزایای استفاده از درب‌های اتوماتیک پارکینگی

یکی از مهم ترین بخش های ساختمان می توان به پارکینگ اشاره کرد که می تواند راحتی عبور و مرور ماشین های را برای افراد راحت تر کند. درب های پارکینگی مدرن می توانند به طور خودکار و بدون دخالت انسان، نزدیک شدن خودرو یا افراد را تشخیص داده و  با فشردن یک دکمه ریموت از را دور درب را باز و بسته کنند. همچنین می توان گفت باعث تردد خودروها به طور منظم‌تر و سریع‌تر می شود و این به معنی کاهش زمان انتظار خودروها در محیط پارکینگ و در نتیجه کاهش مصرف سوخت و زمان است.

استفاده از درب های اتوماتیک پارکینگی باعث افزایش زیبایی و ارزش ساختمانی می شوند.

این درب ها دارای یک سیستم برنامه ریزی شده هوشمند می باشند. این سیستم هوشمند، طوری طراحی شده است که براحتی قادر به تشخیص شرایط بوده و بدون نیاز به دخالت دست و اعمال فشار بر آن بواسطه قطعاتی همچون موتور، برد، گیربکس و غیره که بر روی آن بکار رفته اند قابلیت باز و بسته شدن حتی به صورت کنترل از راه دور را دارند. همچنین قابلیت حرکت به صورت افقی و عمودی را دارا می باشند.

یکی از اجزای اصلی درب های پارکینگی اتوماتیک جک می باشد، در ادامه ی مطلب به توضیحاتی درباره ی جک درب پارکینگ می پردازیم.

جک پارکینگی یا بازویی درب

جک درب کنترل از راه دور یک دستگاهی قدرتمند است که جک بازویی پارکینگی قابلیت نصب بر روی درب‌های بزرگ تک لنگه یا دو لنگه را دارد و وظیفه باز و بسته کردن درب به‌صورت خودکار، بر عهده آن است. 

در این درب‌ها، نیروی الکتریکی تولیدشده در مرکز فرمان، انرژی لازم برای حرکت آن‌ها را فراهم می‌کند. جک بازویی پارکینگی به صورت دو نوع مکانیکی یا هیدرولیکی، انتقال این نیرو را از مرکز فرمان به لنگه‌های درب بر عهده دارد.

 1. جک های الکترومکانیکی: این نوع جک برای ساختمان هایی که درب های سبکی دارند، طراحی می شوند. در واقع برای ساختمان های کم تردد مانند خانه های مسکونی استفاده شده و طول عمر 8 تا 10 سال را دارد. از لحاظ قیمت نیز این جک در مقایسه با جک هیدرولیکی بسیار ارزان تر می باشد.
 2. جک های هیدرولیکی : برعکس جک های الکترومکانیکی این نوع جک برای درب های سنگین و ساختمان های پرتردد مانند پارکینگ های ادارات، مراکز خرید و ادارات استفاده می شود. این جک ها نسبت به الکترومکانیکی گران تر هستند و عمر مفید آنها 10 تا 15 سال است. از لحاظ عملکرد نیز عملکرد جک هیدرولیکی به روغن و فشار هوا وابسته است به همین دلیل نیاز آن به نگهداری و تعمیر بسیار کمتر از جک الکترومکانیکی است.

اجزای تشکیل دهنده جک پارکینگ

 • جک بازویی: جک بازویی ابزاری برای انتقال نیروی الکتریکی به صورت مکانیکی یا هیدرولیکی می باشد.
 • کنترل از راه دور (ریموت): کنترل از راه دور برای ارتباط کاربر با مرکز فرمان می باشد.
 • چشمی : چشمی دارای سیستم مادون قرمز است به همین دلیل اگر عابر یا مانعی جلوی آن باشد تشخیص داده و مانع از باز و بسته شدن درب می شود.
 • مرکز فرمان: عملکرد فرمان روشن و خاموش کردن جک ها و در نهایت رابط بین کنترل از راه دور و جک پارکینگ می باشد.
 •  فلاشر: پیام مرکز فرمان را با علائم هشداردهنده و آلارم های مختلف مانند چشمک زن را به نمایش می گذارد.

اقداماتی برای حفاظت از جک پارکینگ

 • باطری ریموت را به موقع تعویض کنید و در صورت آسیب دیدگی تعویض کنید.
 • چشمی را گاهی اوقات تمیز کنید و در فصل تابستان برای چشمی سایه بانی تعبیه کنید تا نور خورشید به طور مستقیم به آن برخورد نکند.
 • برای گرم نگه داشتن موتور در فصل زمستان درب را با پشم شیشه بپوشانید.
 • به نحوه باز شدن درب ها و صدای آن دقت کنید، در صورت صدای اضافه و خلل در باز و بسته شدن، درب ها تراز نیستند و باید تراز بشود.
 • تمامی قسمت های جک مانند ریل، جک، فنر و غلطک ها را مرتب روغن کاری کنید.

شما باید علاوه بر بازرسی منظم، در حفظ و نگهداری از درب های اتوماتیک نیز به صورت دوره ای اقدام کنید تا محیطی امن و راحت داشته باشید. در هنگام ورود و خروج درب پارکینگ با مشکل مواجه می شوید، البته نگران نباشید شرکت تهران درب با بیش از 15 سال سابقه کار در این زمینه و داشتن متخصصان و تکنسین های حرفه ای در خدمت شما می باشد تا در کوتاه ترین زمان و به سرعت در خدمت شما مشتریان عزیز باشد. برای ارتباط با ما می توانید با شماره 7793421-0912 تماس بگیرید.

تماس