تعمیرات درب شیشه ای 

تعمیرات درب شیشه ای

درب شیشه ای اتوماتیک

درب اتوماتیک شیشه ای یکی دیگر از انواع درب های اتوماتیک می باشد. این درب به دلیل کاربرد بسیار راحت و آسانی که دارد، بیشتر برای مکان های پر تردد مانند ساختمان های تجاری، اداری، تمامی فروشگاه ها، درب ورودی بانک ها، هتل ها و … استفاده می شود. درب‌های اتوماتیک کاربردهای زیادی در زندگی مدرن دارند. طراحی این درب به گونه ای می باشد که در عین زیبایی بخشیدن به فضای ورودی، دارای فضایی مدور برای چرخش لت های درب می باشد. درب اتوماتیک شیشه ای با وجود کیفیت بالا مانند هر وسیله ای نیاز به نگهداری و رسیدگی دوره ای داشته و دچار مشکل می شوند. تعمیرات درب شیشه ای امری بسیار تخصصی و حرفه ای است که باید به تکنسین های ماهر در مجموعه های معتبر بسپارید. شرکت تهران درب یکی از بزرگ ترین شرکت های تعمیرات درب های اتوماتیک می باشد که از تکنسین های ماهر برای خدمت رسانی به شما مشتریان گرامی در اختیار دارد.

بررسی خرابی درب شیشه ای اتوماتیک

  • اگر هنگام باز و بسته شدن درب اتوماتیک شیشه مشکلی وجود داشت، دکمه خاموش آن را ۱۵ ثانیه نگه داشته و مجدد آن را امتحان کنید.
  • بررسی کنید که سوییچ قدرت درب اتوماتیک روشن است و یا روی کلید اتوماتیک است یا خیر.
  • باتری درب اتوماتیک را چک کنید که سالم است یا خیر.
  • نگاه کنید که سنسورهای درب شیشه ای اتوماتیک حتما روشن باشد.
  • مسیر درب شیشه ای اتوماتیک را چک کنید که چیزی سر راه آن نباشد.
  • ریموت‌های کنترل درب اتوماتیک را بررسی کنید که مشکلی نداشته باشد.
  • روشن بودن سنسورها و قرار نداشتن چیزی در مسیر درب اتوماتیک و سنسورها را بررسی کنید.

تعمیرات درب اتوماتیک شیشه‌ای

همانطور که برای خرید درب اتوماتیک باید توجه کنید که از فروشگاه یا شرکت معتبری خریداری کنید، لازم است برای تعمیرات درب شیشه ای خود نیز با شرکتی معتبر که متخصصین و تکنسین های حرفه ای داشته باشد تماس بگیرید. این کار یک کار کاملا تخصصی و حرفه ای می باشد که افراد تازه دوره دیده توانایی انجام آن را به صورت حرفه ای ندارند. همچنین می توان گفت تعمیر این نوع درب بسته به نوع، مدل و نوع عملکرد آن نیز دارد. شرکت تهران درب آماده ی خدمت رسانی به شما عزیزان در راستای تعمیر درب های شیشه ای و قطعات آن می باشد. در ادامه به تعمیر قطعات این درب اشاره کرده ایم.

موتور

یکی از عناصر اساسی در سیستم درب ورودی، نقش بسیار مهمی را ایفا می‌کند. شما باید موتور را از همه لحاظ بررسی کرده و با سرویس دوره ای و نگهداری صحیح، می‌توانید عمر مفید موتور را بهبود ببخشید. در صورت مشاهده هر گونه مشکل، ممکن است موتور نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد. اگر با وجود تمیز و سالم بودن ریل ها صدایی به گوش رسید، سرعت باز و بسته شدن درب کم و زیاد شد یا موتور به صورت هندلی کار می کرد ایراد از موتور درب بوده و باید تعمیر شود.

کنترل باکس 

کنترل باکس به عنوان اتاق فرمان درب شیشه ای اتوماتیک می باشد و نقش مهمی در حرکت و کار درب اتوماتیک ایجاد می کند. باید دقت کنید زمانی که سیستم این ریست می شود تمامی تنظیمات قبل از بین می رود و باید مجدد تنظیم شود. همچنین ولتاژ دستگاه افت کرده و میکرو کنترل از نو شروع به کار می کند.

 ریل و کاور 

این قسمت از درب خرابی ندارد و فقط بر اساس سایش بعد از چند سال نیاز به تعویض دارند تا درب اتوماتیک شیشه ای بتواند به بدون نقص کار کرده و زیبایی ظاهری خود را حفظ کند.

چشمی

با رفت و آمد و بررسی باز و بسته شدن درب می توان تشخیص داد که چشمی درب سالم است یا خیر. در صورتی که چشمی خرابی داشته باشد، جهت تعمیر سنسور لازم است که ابتدا علت خرابی را تشخیص دهید، تا مشخص شود که نیاز به تعمیر دارد یا تعویض. اگر چشمی کثیف شده باشد یا در مقابل نور خورشید نصب شود، مانع از درست کار کردن چشمی می شوند و در نتیجه قبل از اقدام به تعمیر به این موارد باید دقت کنید.

ریموت 

ریموت ابزاری است که کنترل از راه دور می باشد و وظیفه ی آن باز و بسته کردن درب اتوماتیک از راه دور می باشد. ریموت کنترل به دلیل در دسترس بودن راحت بیشتر در معرض خطر و خرابی قرار می گیرد. اگر با فشردن دکمه درب باز نشود امکان قطعی اتصالات برقی یا تمام شدن باطری نیز وجود دارد. پس برای تشخیص و برطرف کردن ایرادات نیاز به یک متخصص و مجربه دارد تا ایرادات را شناسایی کرده و بتواند آن را درصورت نیاز تعمیر یا تعویض نماید.

برای تنظیم و نصب درب اتوماتیک شیشه ای باید با نحوه کار و سرویس قطعات درب شیشه ای اتوماتیک را به طور کامل بدانیم. اما مسلما افراد تازه کار یا نابلد توانایی انجام کار نداشته و موجب خرابی های بیشتر و از کار افتادن درب اتوماتیک می شوند. برای جلوگیری از خرابی ها و ضرر بیشتر بهترین کار این است که نصب و تنظیم درب اتوماتیک شیشه ای خود را به دست متخصصان در زمینه نصب و تعمیر قرار دهید. شرکت تهران درب برای هر گونه تعمیرات درب های اتوماتیک در خدمت مشتریان خود می باشد. برای اطلاعات بیشتر و مشاوره با شما 7793421-0912 تماس بگیرید.

تماس