تعمیرات انواع کرکره برقی

تعمیرات انواع کرکره برقی

تعمیرات انواع کرکره برقی 

هر مکانی برای داشتن امنیت و سهولت در رفت و آمد به درب نیاز دارد. پس بهتر است از درب هایی استفاده شود که امنیت و راحتی شما را تضمین کند. درب های اتوماتیک بهترین گزینه برای ساختمان شما هستند. یکی از این درب ها، کرکره برقی است. کرکره برقی نوع جدیدی از کرکره های قدیمی می باشد. برخلاف کرکره های قدیمی ظاهری زیبا و عملکردی فوق العاده دارند. کرکره برقی به راحتی و با یک ریموت قابل کنترل می باشد، در نتیجه نیازی به پیاده شدن از ماشین یا کار دیگری نیست. این نوع کرکره را با قدرت موتور متفاوت می‌توان در پارکینگ‌ها ،بانک‌ها ،بیمارستان‌ها و مراکز تجاری و مسکونی مورد استفاده قرار دارد. اگر با گذشت زمان کرکره ی شما دچار مشکل شود، تهران درب با تعمیرات انواع کرکره برقی در خدمت شما می باشد.

مشکلات رایج کرکره برقی چیست ؟

خرابی ریموت، فرسودگی یا خرابی تیغه ها، به هم خوردگی تنظیمات، خارج شدن از ریل، سوختن برد، ضربه خوردن به کرکره و اجزای آن، نصب و راه اندازی نادرست، سقوط ناگهانی کرکره، گیر کردن کرکره در بالا یا در پایین و …. را می توان گفت از مشکلات رایج و شایع کرکره است.

چند مورد از خرابی های کرکره 

خرابی غلطک 

گاهی اوقات دیده اید که درب کرکره هنوز کامل به پایین نیامده به سمت بالا برمیگردد، در این صورت می توان علت را جرم گرفتن، نامرغوب بودن و یا نصب نادرست غلطک دانست و تعمیرکار باید ابتدا غلطک را بررسی کرده و ایراد آن را تشخیص دهد. اگر غلطک خراب باشد راهی جز تعویض کامل آن نیست ولی در موارد دیگر می توان تنظیم یا تمیز کرد.

چشمی

از دیگر دلایل خرابی کرکره می توان به چشمی اشاره کرد. چشمی وظیفه ی جلوگیری از برخورد کرکره با ماشین را دارد. زمانی که کرکره دچار مشکل می شود، بعد از تست ریموت درب، چشمی را با گرفتن دست جلوی آن تست کنید و از سالم بود آن اطمینان خاطر کنید. اگر با گرفتن دست جلوی آن صدای آرام قطع و وصل شدن مسیر چشمی به گوش شما نرسید، یعنی چشمی درب دچار مشکل شده است. برای تعمیر ابتدا چشمی را تمیز کنید اگر مجدد کار نکرد، باید قطعی سیم ها را از درون چشمی چک کنید و در صورت قطعی به اتصال آن اقدام کنید. اما اگر شکسته یا خیس شده باشد، باید تعویض شود.

خارج شدن از ریل

اگر کرکره برقی شما از ریل خارج شود، دلیل آن می تواند خرابی میکروسوئیچ باشد. در چنین شرایطی ابتد میکروسوئیچ را چک کنید، اگر سالم بود یعنی فقط تنظیمات آن به هم خورده است. برای جا انداختن شما باید به استفاده از ریموت تا حدممکن کرکره را به سمت بالا ببرید. سپس دو عدد چهارپایه در طرفین قرار داده و دو نفر برای جا انداختن کرکره داخل ریل باید کمک کنند. دو نفر بالای چهارپایه رفته و سیستم را خلاص کنند و به آهستگی آن را به طرف ورودی ریل بفرستند. بعد از اینکه به اندازه چندین سانتی متر به ریل وارد شد، دوباره سیستم کرکره را به حالت اتومات قرار داده و توسط ریموت کنترل به سمت پایین در چند مرحله توقف بیاورید. پس از آن میکروسوئیچ را تنظیم نموده و به راه انداختن مجدد سیستم اقدام نمایید.

سوختن موتور

برای تعمیر کرکره برقی اگر مواردی مانند وصل بودن برق، کار کردن چشمی، سالم بودن مدار کنترل، سالم بودن ریموت و … را بررسی کرده اید و از سالم بودن آنها اطمینان دارید، باید موتور کرکره را چک کنید.

برای چک کردن موتور، آن را به صورت مستقیم به برق اتصال دهید. اگر موتور عمل نکرد، یعنی موتور کرکره سوخته است و باید به تعویض موتور اقدام نمود. اما اگر فقط ایراد داشت و سوختگی اتفاق نیافتاده بود می توانید آن را تعمیر کنید. برای این کار تعمیر کار حرفه ای نیاز است که بتواند آن را تعمیر کند اما سیم پیچی درون آن فایده ای ندارد و در زمان کوتاهی مجدد دچار مشکل می شود، پس بهتر از موتور تعویض شود.

ضربه خوردن کرکره

اگر ماشین زمان ورود یا خروج از ساختمان با کرکره برخورد، احتمال خرابی آن وجود دارد. معمولا در چنین شرایطی به تیغه های کرکره صدمه می رسد. برای تعمیر، ابتدا سیستم را خاموش نموده و با متخصصان تهران درب تماس بگیرید. اگر ضربه وارد شده شدت زیادی نداشته باشد و تیغه ها آسیب دیدگی جزئی داشته باشند تعمیر می شوند، در غیر این صورت تعویض می شوند.

گریس و روغن کرکره

یکی از ساده ترین روش ها برای تعمیر و نگهداری کرکره برقی روغنکاری و استفاده از گریس می باشد. روغنکاری دوره ای روی قطعات متحرک  می تواند در بهبود عملکرد آن ها موثر باشد. استفاده از گریس نیز می تواند طول عمر قطعات را بالاتر ببرد و در روان کار کردن آن ها تاثیر مناسبی داشته باشد.

تراز بودن کرکره

زمانی که کرکره برقی شما تراز نباشد بر روی درب فشار زیادی وارد شده و همین امر موجب می شود هنگام باز شدن درب نتواند وزن را به صورت یکنواخت روی جک و فنر های کرکره برقی قسمت نماید و ر صورت ادامه پیدا کردن باعث آسیب های بیشتری می شود. با تراز کردن درب، وزن مناسبی را به همراه فشاری تنظیم شده بر روی آن اعمال نماید تا به سادگی باز و بسته شده و بر طول عمر قطعات افزوده شود. در صورتی که نمی دانستید کرکره ی شما تراز است یا خیر، درب را کامل ببندید. اگر به اپراتور متصل است، آن را کشیده و بندی که به اهرم متصل است را رها کنید. هنگامی که درب تا نیمه بالا برده شود، اگر در همان حالت باقی ماند و با سرعت به سمت پایین بازنگشت می توان گفت که کرکره برقی در حالتی خوب و متعادلی قرار دارد.

مزایای استفاده از کرکره برقی

  • امنیت بسیار بالا و ضد سرقت
  • قابلیت شست و شو
  • کاهش آلودگی صوتی
  • اشغال فضای کم
  • طول عمر بالا و بادوام
  • استحکام و مقاومت بالا
  • استفاده از ریموت کنترلی جایگزین نیروی دستی

برای تعمیرات صحیح هر دستگاهی، مهارت و تخصص داشتن امری الزامیست. انجام کارهای تعمیراتی توسط تعمیرکاران تازه کار می تواند منجر به خرابی های بیشتر شود. پس دقت کنید یک شرکت تعمیراتی حرفه ای و مجرب، برای تعمیر کرکره برقی خود انتخاب کنید. تهران درب با بیش از 15 سال تجربه در زمینه تعمیر انواع کرکره برقی، درب های اتوماتیک شیشه ای، درب های پارکینگی توانسته بهترین خدمات را به مشتریان عزیز خود ارائه دهد. برای ارتباط و مشاوه با تیم تهران درب با شماره 7793421-0021 تماس حاصل فرمایید.

تماس